Lexicon s.r.o.

Vítejte na našich -  WWW-  stránkách,

Společnost Lexicon byla založena v lednu 2006 jako ryze česká společnost zabývající se výrobou a prodejem přípravku – Lexin, určeného pro rostlinnou výrobu (zemědělství, zahradnictví a zahrádkáře).

Lexin je univerzální stimulátor a současně i regulátor růstu a plodnosti všech polních i zahradních rostlin, vyznačující se rovněž příznivými účinky na půdu, čímž se pozitivní efekty jeho použití umocňují. Originalita a nezastupitelnost účinků přípravku spočívá v jeho unikátním složení. Jednou z komponent přípravku jsou huminové látky, které patří mezi hlavní složky půdního humusu a významně ovlivňují úrodnost půdy. Tyto látky jsou v daném případě donory hlavní komponenty přípravku – syntetických analogů auxinu, což je ve své podstatě nejrozšířenější a nejvýznamnější rostlinný hormon ovlivňující celý energetický a látkový metabolizmus rostlin, a tím i jejich produkční schopnost.

Společnost Lexicon od začátku svého působení na trhu spolupracuje s předními odbornými pracovišti (univerzity, výzkumné ústavy apod.).

V posledních dvou letech jsme rozšířili svou činnost o další služby pro zemědělskou prvovýrobu jako je např. obchod komodit, získávání úvěrů atd .

Svoji činnost společnost zajišťuje prostřednictvím školených obchodních zástupců po celé ČR.