Lexicon s.r.o.
služby a produkty pro zemědělce
Lexicon s.r.o.

Společnost Lexicon byla založena v lednu 2006 jako ryze česká společnost zabývající se výrobou a prodejem přípravku – Lexin, určeného pro rostlinnou výrobu (zemědělství, zahradnictví a zahrádkáře). Společnost Lexicon od začátku svého působení na trhu spolupracuje s předními odbornými pracovišti (univerzity, výzkumné ústavy apod.). V posledních dvou letech jsme rozšířili svou činnost o další služby pro zemědělskou prvovýrobu jako je např. obchod komodit, získávání úvěrů atd . Svoji činnost společnost zajišťuje prostřednictvím školených obchodních zástupců po celé ČR.

Více

Produkty

Lexin je pomocný rostlinný přípravek používaný jako regulátor růstu. Lexin obsahuje účinnou látku v podobě syntetického analogu auxinu s nosičem (donorem) a katalyzátorem metabolických procesů v podobě široké škály solí vysokomolekulárních a nízkomolekulárních huminových a fulvových kyselin. Je určen pro zvýšení kvality a výnosu semen, plodů i hlíz kulturních rostlin. Zároveň působí jako půdní kondicioner ve formě kapalného koncentrátu, který je mísitelný s vodou. Používá se zejména ke zlepšení zakořeňování a růstu rostlin, čímž dochází ke zvýšení jejich výnosů a kvality.

Více
Komodity a technika

Prodej i nákup komodit. Díky spolupráci s importéry strojů Vám můžeme nabídnout kvalitní stroje, dobré ceny i zajištění financování.

Služby a servis

Služby pro zemědělské podnikatele, finanční servis a pojištění. Poradenství v oblasti chemie i pěstebních postupů.

novinky z internetu

Ministerstvo zemědělství podpoří v příštím roce údržbu a obnovu kulturních a venkovských prvků v krajině

5.12.2018 : Ke zvýšení turistické atraktivnosti, oživení a zachování charakteristického rázu vesnic je určen dotační program Ministerstva zemědělství (MZe) na údržbu a obnovu kulturních a venkovských prvků, který na rok 2019 nechal připravit ministr zemědělství Miroslav Toman. Mezi žadatele MZe v příštím roce rozdělí 30 milionů korun.

Zápis z jednání Komise pro SDO brambor pro výrobu škrobu

5.12.2018 : Zápis z jednání Komise pro SDO brambor pro výrobu škrobu ze dne 14.11.2018 konaného na VÚB Havlíčkův Brod

Ministerstvo zemědělství omezí velikost ploch monokultur. Na erozně ohrožených půdách bude růst maximálně 30 hektarů jedné plodiny

4.12.2018 : Plocha jedné zemědělské plodiny nebude moci zaujímat více než 30 hektarů, pokud bude tato plodina růst na půdě ohrožené erozí. Pomůže to zlepšit stav krajiny a především její schopnost zadržovat vodu. Návrh Ministerstva zemědělství schválila vláda.

Česká prasata i vepřové se znovu můžou vyvážet do Srbska. Přibude k nim i pivo v tancích

29.11.2018 : Zrušení zákazu dovozu prasat, vepřového masa a výrobků z něj z České republiky do Srbska dnes ministru zemědělství Miroslavu Tomanovi slíbil jeho srbský protějšek Branislav Nedimović. Na jednání v Praze se také domluvili na spolupráci při řešení Afrického moru prasat (AMP). Srbský ministr rovněž přislíbil, že se bude zabývat možností dovážet české pivo v tancích do Srbska.

Ministr zemědělství schválil výši sazeb některých přímých plateb pro rok 2018

29.11.2018 : Ministr zemědělství Miroslav Toman schválil pro rok 2018 sazby plateb pro zemědělce dodržující zemědělské postupy příznivé pro klima a životní prostředí (greening), dobrovolnou podporu vázanou na produkci (VCS) a přechodnou vnitrostátní podporu (PVP). Podpora greeningu je o 79 milionů korun vyšší než loni, na dobrovolnou podporu vázanou na produkci jde o 39 milionů více než v roce 2017.

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na pracovní pozici - Inspektor - Odbor rostlinolékařské inspekce, Oddělení rostlinolékařské inspekce Opava

27.11.2018 :

Ve dnech 22. a 23. listopadu 2018 proběhly konzultace českých firem se zemědělskými diplomaty

27.11.2018 : Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Potravinářskou komorou ČR uspořádalo ve dnech 22. a 23. listopadu 2018 seminář, jehož cílem bylo seznámit české firmy s možnostmi podpory exportu do třetích zemí ze strany Ministerstva zemědělství.

Seminář pro zemědělce v CHKO

26.11.2018 :

Do Čech dorazila početná skupina severoamerických sládků a majitelů minipivovarů se zájmem o obchodní spolupráci

26.11.2018 : Dne 26. listopadu 2018 se na Ministerstvu zemědělství uskutečnilo B2B jednání českých firem z oblasti produkce surovin a technologií pro pivovarnictví a výroby piva s partnery ze Spojených států amerických a Kanady, které zahájilo týdenní pivní misi 17 zahraničních partnerů po podnicích v ČR.

kalendar_pro_vinare_a_vinohradniky_2019

26.11.2018 : Kalendář pro vinaře a vinohradníky